Dârülhadis Yeni Çalışma Arkadaşları Arıyor!

Dârülhadis hadis ilmi ve ilgili alanların Osmanlı ülkesindeki tarihi gelişimi, önemli kişi ve metinleri ile öne çıkan kavram ve meseleleri hakkında ilmi projeler ve araştırmalar gerçekleştirmek ve bunları yayına dönüştürmek amacıyla kurulan bir araştırma merkezidir. Başta “Osmanlı Muhaddisleri Ansiklopedisi Projesi” (OMAP) olmak üzere, kurum hali hazırda çeşitli araştırma ve yayın faaliyetlerini koordine ve icra etmektedir.

Dârülhadis olarak mevcut projelerimiz yanında hem yenilerini geliştirmeyi hem de bütün faaliyetlerimizde konuya ilgi duyacak tüm tüzel ve gerçek kişilerle iş birliği yapmayı genel bir prensip olarak benimsiyoruz.

Dârülhadis Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

Kuruluşundan itibaren faaliyetlerini aynı çizgide sürdüren merkezimizde bugüne kadar çok sayıda isim çeşitli seviyelerde katkıda bulunmuştur. Kurucu başkanımız Prof. Dr. Selahattin Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Reşat Ahmet Ağaoğlu ve araştırmacı Osman Gökmen bu bağlamda akla ilk gelen isimlerdir. Kadromuz Prof. Dr. Cihan Okuyucu, yazma eser uzmanı Ahmet Durmaz, Araş. Gör. Dr. Abdullah Yıldırım, araştırmacı Muhammed Taha Sekman ve dijital yayın sorumlusu Harun Duman gibi yeni isimlerin katılımıyla gelişmekte ve güçlenmeye devam etmektedir.

Yeni Çalışma Arkadaşları Arıyoruz

Yeni nesil ve iş birliklerine açık bir kurum olarak Dârülhadis halen koordine ettiği ve gelecekte planladığı tüm ilmi faaliyetlerde editör, araştırma uzmanı ve proje asistanı gibi çeşitli pozisyonlarda tam ve yarı zamanlı çalışacak yeni isimler arıyor. Ayrıntılar mülakat esnasında görüşülecektir.

Başvuru için Tıklayın